Właścicielami salonu  fryzjerskiego  od 1.05.1990 roku  są  Jerzy Loewnau oraz jego  córka  Aleksandra Potrykus. Mistrz   naukę zawodu rozpoczął u śp. Józefa Ochendala  w 1960 roku.  Zakład dawniej  mieścił się  w dzisiejszej cukierni  Hoffmann na Starym Rynku.

            Po skończeniu trzyletniej  praktycznej nauki zawodu w 1964 roku  rozpoczął  pracę na ulicy Nowy Świat, która podlegała ówcześnie pod Spółdzielnię Fryzjerską w Gdyni. 

Aleksandra Potrykus ukończyła:  3 letnią naukę zawodu  u śp., Marii Pawlaczyk, 4 letnie technikum ekonomiczne w Pucku,  Studia wyższe licencjackie w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku na kierunku Rachunkowość, Studia wyższe magisterskie w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Studia podyplomowe w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy o specjalności Fryzjerstwo i Stylizacja, Studia podyplomowe zakresu Pedagogiki ogólnej w Pomorskiej  Wyższej Szkole Nauk Stosowanych  w Gdyni.

W 2010 roku uzyskała tytuł mistrza w zawodzie fryzjer,  od  2012 roku rozpoczęła pracę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2 w Rumi a od 2017 roku rozpoczęła pracę w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku. 

Pasja do zawodu, empatia  oraz chęć  przekazywania wiedzy  młodym adeptom  sztuki fryzjerskiej  spowodowała, że przez  lata swej owocnej pracy wyszkolili  mnóstwo  uczniów zarówno w salonie jak i szkole zawodowej w Rumi i Pucku.  Salon fryzjerski  posiada duże grono stałych i zadowolonych klientów. 

Przyjazna atmosfera sprawia, że nasi klienci często powtarzają, że mogliby u nas spędzić cały dzień. Często słyszymy też, że w naszym salonie znaleźli to, czego szukali przez wiele lat – fryzjera, który doradzi, dobierze stylizację do osobowości i cech fizycznych, że uczyni ich bardziej wyrazistymi w swoim stylu.